Dlaczego warto zostać technikiem urządzeń i systemów energetyki odnawialnej?

Zdobycie certyfikatu technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej  jest potwierdzeniem zdobytych umiejętności i kwalifikacji. Choć w  polskim prawie nie jest on wymagany do wykonywania zawodu instalatora, to wielu pracodawców bierze pod uwagę tylko kandydatów, którzy posiadają dokumenty potwierdzające kompetencje

Jako Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej masz szansę na zatrudnienie i dobre zarobki nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Odnawialne źródła energii są przyszłością energetyki, dlatego nie zastanawiaj się czy warto wybrać zawód instalatora OZE – nie musisz martwić się o perspektywy w tym zawodzie. Zapotrzebowanie na tego typu usługi nieustannie rośnie wraz ze świadomością społeczeństwa na temat ekologii.

Ta praca to nie tylko przyszłość dla Ciebie, ale także dla planety. Jako technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej masz swój wkład w ochronę środowiska naturalnego. Mając świadomość, że robisz coś ważnego, czerpiesz większą satysfakcję z wykonywanej pracy.

Bo to się opłaca

Szkoła jest płatna, ale w ramach nauki otrzymasz sporo korzyści – również finansowych:

Certyfikaty Instalatora OZE (UDT), potwierdzają kwalifikacje do wykonywania następujących instalacji Odnawialnych Źródeł Energii:

Uprawnienia Viessmann

Szkoła Partnerska Viessmann szkoli instalatorów i projektantów. Są to szkolenia płatne realizowane w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

W ramach zajęć praktycznych naszej Szkoły, bezpłatnie uzyskasz uprawnienia firmy Viessmann do montażu i uruchamiania.

Przebieg kształcenia

Wygodna forma zajęć

Realizujemy trzy formy zajęć:

Wykłady online na żywo, odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy i czwartki, od godziny 19:00. Obecność na wykładach nie jest obowiązkowa.

Wykłady są nagrywane i archiwizowane. Słuchacze mają dostęp do prezentacji prowadzących i nagrań z wykładów, które umieszczane są w Archiwum wykładów.

Podczas wykładu można zadawać pytania za pomocą czatu, jak również głosowo można porozmawiać z prowadzącym za pomocą platformy wykładów.

 

Zajęcia praktyczne mają miejsce między innymi w oddziałach firmy Viessmann – we Wrocławiu, Komornikach (k. Poznania), Piasecznie, Koszalinie, Gdańsku/Rusocinie, oraz Krakowie/Mysłowicach.

Zajęcia praktyczne dodatkowe organizowane są w instytucjach i firmach związanych z dana branżą, np. w fabryce pomp ciepła Viessmann w Legnicy, na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Zajęcia praktyczne prowadzą głównie pracownicy firmy Viessmann. Nauka odbywa się na najnowocześniejszych urządzeniach, jakie firma Viessmann posiada w aktualnej sprzedaży.

Uczestnicząc w zajęciach praktycznych Viessmann, Słuchacze nieodpłatnie uzyskują uprawnienia firmy do montażu i uruchamiania danych urządzeń i instalacji.

 

Praktyka zawodowa odbywa się w firmach związanych z branżą grzewczą, wentylacyjną i OZE. Na kursie ELE.10 wymagane jest 100 godzin praktyki, a na ELE.11: 60 godzin.

W razie potrzeby, pomagamy Słuchaczom w znalezieniu firmy do obycia praktyki.

Osoby pracujące w branży mogą zostać zwolnione z praktyki zawodowej.

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – korzyści

Zawód instalatora OZE to świetny wybór ścieżki zawodowej po szkole średniej. Według ekspertów zapotrzebowanie na tego typu specjalistów będzie nieustannie rosnąć. Dlatego wybierając tę profesję, wybierasz także pewną przyszłość.

Instalator OZE, posiadający certyfikat technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej może liczyć na zatrudnienie w wielu firmach w Polsce, ale także za granicą, gdzie zarobki są jeszcze wyższe. Dlatego podjęcie szkoleń przygotowujących do wykonywania tego zawodu to świetna inwestycja.

Decydując się na kurs w szkole Partnerskiej Viessmann, otrzymasz nie tylko dyplom  Technika urządzeń i systemów energetyki, ale także zupełnie za darmo uzyskasz certyfikaty, które uprawniają Cię do montażu urządzeń firmy Viessmann i są przepustką do wysokich zarobków.

Wybór naszego kursu to również oszczędność czasu i pieniędzy. Absolwenci, którzy chcą uzyskać certyfikat: Certyfikowany Instalator OZE, będą zwolnieni ze szkoleń podstawowych, a nawet egzaminów państwowych.

W innym trybie, aby otrzymać certyfikat, konieczne jest wniesienie opłat, odbycie szkoleń oraz zdanie egzaminu. Dlatego decydując się na nasz kurs, ułatwiasz sobie tę drogę, a przy tym otrzymujesz cenną wiedzę, którą możesz wykorzystać w swojej przyszłej pracy. Ważne jest dla nas także przekazanie naszym słuchaczom umiejętności manualnych, dlatego prowadzimy również zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe.

To wszystko sprawi, że staniesz się specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.

Ile zarabia technik energii odnawialnej?

Zarobki technika energii odnawialnej są uzależnione od formy zatrudnienia oraz firmy, z jaką podejmiesz współprace. W przypadku umowy o pracę często zarabia się mniej niż osoba prowadząca własną działalność. Jednak nie trzeba  martwić się o zapewnienie sobie zleceń czy opłaty związane z prowadzeniem firmy.

Ze względu na tę rozbieżności technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej może zarobić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Zapisz się wstępnie

Startujemy we wrześniu 2024 r.

Rekrutacja została zakończona

To do niczego nie zobowiązuje.
Otrzymasz od nas więcej informacji.

Skontaktuj się z nami

pon. – pt. w godz. od 9.00 do 17.00