Nasi wykładowcy

Kadra Szkół Partnerskich Viessmann to zespół specjalistów dysponujących rozległą wiedzą teoretyczną i umiejących pokazać uczniom jej zastosowanie w praktyce. Współpraca z naukowcami oraz fachowcami na co dzień zajmującymi się wykładanymi zagadnieniami daje gwarancję wszechstronnego, gruntownego wykształcenia.

Poznaj naszą Kadrę.

prof. h. c. dr inż. Ryszard Tytko

Inżynier elektryk, doktor nauk ekologicznych, Profesor Honorowy Połtawskiej Państwowej Akademii Rolniczej. Prezes firmy Eco Investment sp. z o.o., specjalizującej się w szkoleniach z zakresu OZE, zwłaszcza w obszarach instalacji fotowoltaicznych i solarnych, pomp ciepła i kotłów na biomasę.

Zawodowo poświęca się edukacji uczniów i studentów oraz słuchaczy kursów specjalistycznych z szeroko pojętej tematyki odnawialnych źródeł energii.

Współautor podręczników z obszaru OZE i organizacji procesu nauczania: Racjonalna gospodarka energią, Urządzenia i systemy energetyki odnawialnej, Urządzenia, instalacje fotowoltaiczne i elektryczne, Metodyka kształcenia kursowego.

dr inż. Marcin Michalski

Absolwent kierunku Energetyka, specjalizacji Odnawialne Źródła Energii, na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Autor artykułów naukowych i referatów konferencyjnych z obszaru energetyki.

Uczestniczył w projektach UE dot. innowacyjnej gospodarki oraz w stażach polskich i zagranicznych. Od 2008 r. związany z opolską firmą projektującą instalacje grzewcze.

mgr inż. Dawid Pantera (Viessmann)

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 2004 r. związany zawodowo z firmą Viessmann sp. z o.o., gdzie przeszedł ścieżkę kariery od technika serwisu fabrycznego, poprzez dysponenta serwisu (2006), pracownika działu szkoleń (2007) do dyrektora działu szkoleń (2009).

Aktualnie kieruje pracami Działu Wsparcia Technicznego Projektanta i Działu Szkoleń. Jest także Produkt Menadżerem odpowiedzialnym za marketing i sprzedaż pomp ciepła, urządzeń systemów wentylacji mechanicznej i kotłów średnich mocy.

Wielokrotny prelegent konferencji naukowych o tematyce energetycznej, uczestnik staży polskich i zagranicznych oraz projektów UE związanych z Innowacyjną Gospodarką.

Prywatnie stara się znaleźć nieco czasu na swoją pasję – astronomię, w czym na ogół skutecznie przeszkadzają mu dwie małe, rozrabiające córeczki.

mgr inż. Szymon Lenartowicz (Viessmann)

Absolwent dwóch kierunków Politechniki Krakowskiej: Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne na wydziale Mechanicznym oraz Ogrzewnictwo, klimatyzacja, ochrona powietrza i termiczna utylizacja odpadów na wydziale Inżynierii Środowiska.

Autor licznych artykułów naukowych, prelegent konferencji branżowych, sympozjów i targów.

Karierę zawodową rozpoczął w 2005 r. w dużym krakowskim biurze projektowo-wykonawczym, gdzie z funkcji asystenta awansował na projektanta instalacji grzewczych, chłodniczych oraz wentylacyjnych. Kierował wykonaniem kilku poważnych instalacji wentylacyjnych i chłodniczych. Przez rok był inspektorem nadzoru w branży HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja), przy budowie znanego centrum handlowego w Toruniu.

W firmie Viessmann sp. z o.o. pracuje od 2013 r., na stanowisku wykładowcy. Prowadzi zajęcia w obszarach takich jak instalacja kolektorów słonecznych, fotowoltaika, wentylacja, pompy ciepła.

W życiu prywatnym szczęściarz: mąż wspaniałej żony, ojciec małego Janka.

mgr inż. Alina Jeszke-Tymkowska

Magister inżynier Inżynierii Środowiska, specjalność ogrzewnictwo, wentylacja i ochrona atmosfery. Należy do Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, specjalnoś

instalacyjna z zakresu: sieci, instalacje i urządzenia cieplne i wentylacyjne, sieci, instalacje i urządzenia gazowe, sieci, instalacje i urządzenia wodociągowe i kanalizacyjne.

Zawodowo pracownik śląskiego biura projektowego, projektantka sieci i instalacji sanitarnych.

Ze Szkołą Partnerską Viessmann związana od 2005 r. jako wykładowca, w latach 2012-2014 dyrektor oddziału w Mysłowicach (woj. śląskie).

Prywatnie mama dwóch chłopców.

mgr inż. Krzysztof Gnyra

Absolwent wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, sam ukończył Szkołę Partnerską Viessmann, której obecnie jest wykładowcą.

Zawodowo związany od 2001 r. z branżą grzewczo-instalacyjną, szczególnie zainteresowany OZE. Zajmował się projektowaniem instalacji, kosztorysowaniem i ofertowaniem, doradztwem technicznym, obsługą klientów.

W 2006 r. rozpoczął pracę w firmie Viessmann sp. z o.o. w charakterze doradcy technicznego klientów indywidualnych, równolegle ze wsparciem marketingu. Od 2017 r. kierownik kursów Szkoły Partnerskiej Viessmann.

Od 2009 r. prowadzi własną działalność gospodarczą.

Prywatnie chodzący przykład na to, że OZE zmienia życie na lepsze: przeprowadzona w 2008 r. konsultacja online z jedną z klientek doprowadziła w konsekwencji do szczęśliwego małżeństwa i pojawienia się na świecie dwóch córeczek.

Dzięki zajęciom ze specjalistami, teoretykami i praktykami, nasi kursanci szczegółowo poznają dane zagadnienie i swoją wiedzę potrafią skutecznie wykorzystać w na co dzień. Nie ma lepszej rekomendacji dla pracodawców i zleceniodawców, niż gruntownie wykształcony i biegły praktycznie pracownik, pewien swoich umiejętności.

Pozostali wykładowcy:

mgr inż. Tobiasz Turoń
mgr inż. Jakub Pawłowicz
mgr Piotr Krzyszczyk
mgr Iwona Wysocka
mgr inż. Waldemar Ałdaś

Zapisz się wstępnie

Startujemy we wrześniu 2024 r.

Rekrutacja została zakończona

To do niczego nie zobowiązuje.
Otrzymasz od nas więcej informacji.

Skontaktuj się z nami

pon. – pt. w godz. od 9.00 do 17.00